KONST / Oljemålningar / Oljemålning 4471375
nr 447 1375
Stilleben, 60 x 80, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 januari 2007
kl 17:32:04
21/1 15:49:36
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods